DHRB34C102M2FB High Voltage Ceramic Capacitors 1000pF Capacitance DC 15k Volt
Shenzhen Weitaixu Capacitor Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : Original brand
Model Number : DHRB34C102M2FB
Certification : Original
Place of Origin : Original
MOQ : 50pcs
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 100000pcs
Delivery Time : 2-3days
Packaging Details : 50PCS
Capacitance : 1000 pF
Rated Voltage : 15 kVDC
Dielectric : B
Diameter : 18 mm
Serise : DHR
Pitch : 12.7 mm
Working Temperature : - 25 C to + 85 C
Contact Now
Ceramic Disc Capacitor High Voltage Ceramic Disc Capacitors DHRB34C102M2FB 1000pF +/-20% 15k volt
Features
1. Small size
2. Excellent heat-proof, humidity-proof and high dielectric strength voltage.
3. Coated with flame-retardant epoxy resin.
Applications
1. Color TV doublers and triplers
2. High voltage DC power supplies (PPCs, X-ray apparatus, air cleaner, lasers, etc.)
3. Tuning capacitor in focus circuit for display
Categories
High Voltage Ceramic Disc Capacitors
DHRB34C102M2FB
Package Bulk
Application General Purpose
Temperature Coefficient +/- 10 %
Weight 10 mg
Working Temperature Range - 25 C to + 85 C
Lead Pitch 12.7 mm
Rated Voltage 15 kVDC
FAQ:
Product Tags:
ceramic disk capacitor
low voltage capacitor
China DHRB34C102M2FB High Voltage Ceramic Capacitors 1000pF Capacitance DC 15k Volt wholesale
DHRB34C102M2FB High Voltage Ceramic Capacitors 1000pF Capacitance DC 15k Volt Images